5 IPM - Домашній Курс Конституції. Випуск 22

Одним з основних завдань Інституту Прав Мігрантів є розвиток мігрантського суспільства в Польщі. Реалізація цього завдання відбувається в рамах Домашнього Курсу Конституції. Використовуючи наявні коментарі, юридичні статті, заяви адвокатів, ми створюємо опис основних прав та обов’язків, свобод та правових норм, що містяться в Конституції Республіки Польща. Така колекція стане збірником знань про права та свободи кожного мігранта, а також дасть кожному іноземцю можливість зрозуміти, як формується польська політична та правова система.

Стаття 97.

1.Сенат складається зі 100 сенаторів. 

2.Вибори до Сенату є загальними, прямими і проводяться таємним голосуванням.

Конституція прямо вказує кількість сенаторів. У разі браку персоналу Сенат може функціонувати у меншому складі. У разі заміщення вакантної посади - через відставку чи смерть - проводяться додаткові вибори. Сенатор, обраний на додаткових виборах, має каденцію відповідно до терміну повноважень палати, до якої він був обраний.

Виборчих прикметників в порівнянні зі Сенатом лише 3. Це означає, що вибори до Сенату не повинні бути рівними та пропорційними.

У випадку розуміння змісту загальності, прямих виборів та таємного голосування - залишаються актуальними коментарі до ст. 96 Конституції.

Слід зазначити, що вибори до Сенату відрізняються за характером голосування. Вибори до Сенату - це мажоритарні вибори на основі одномандатних виборчих округів. У межах такого виборчого округу кандидати конкурують між собою, а громадянин, з виборчим правом, обирає одного кандидата. Мандат сенатора займає кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів у своєму окрузі. Немає різниці в перевазі між кандидатами, може вона бути навіть в один голос. Також не існує відсоткового обмеження необхідної підтримки, тобто кандидат не повинен досягти вказаного відсоткового результату. 

Принципи виборчого права до Сейму та Сенату викладені в законодавчих актах, а саме у Виборчому кодексі. Закон не може, всупереч Конституції, регулювати межі, визначені його положеннями. При цьому, є положення, щодо детального уточнення окремих елементів процедури виборів та діяльності виборчих органів. Рекомендується також метод пропорційного голосування на виборах до Сейму (метод D’Honta) та принцип більшості голосів до Сенату.


Юридичний радник - Шимон Живіцькі

Юридичний радник - Шимон Живіцькі

Юрист, працює в RCKiK у Вроцлаві. В даний час керує Канцелярією юридичних радників, в якій спеціалізується в галузі сімейного, цивільного, трудового права, в тому числі й в сфері захисту особистих даних. Бере участь у проєктах, в яких виступає на боці осіб, права і свободи яких порушуються або обмежуються.

Udostępnij:

Najnowsze

1/4/2021

Jesteś pracownikiem? Musisz interesować się tym, co się dzieje na rynku pracy

23/4/2021

Wywiad z pełnomocniczką do spraw osób pochodzenia Białoruskiego Tatsianą Andrushko

16/4/2021

Pracownik Państwowej Inspekcji Pracy odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące cudzoziemców