5 IPM - Домашній Курс Конституції. Випуск 9

*Одним з основних завдань Інституту Прав Мігрантів є розвиток мігрантського суспільства в Польщі. Реалізація цього завдання відбувається в рамах Домашнього Курсу Конституції. Використовуючи наявні коментарі, юридичні статті, заяви адвокатів, ми створюємо опис основних прав та обов’язків, свобод та правових норм, що містяться в Конституції Республіки Польща. Така колекція стане збірником знань про права та свободи кожного мігранта, а також дасть кожному іноземцю можливість зрозуміти, як формується польська політична та правова система.*

Стаття 83. Кожен зобов’язаний додержуватися законодавства Республіки Польща. Обов’язок додержуватися законодавства Республіки Польща має загальний характер, це означає, що положення цього закону застосовується не тільки до громадян та іноземців, що проживають на території Польщі, а також до юридичних осіб і всіх установ, що здійснюють діяльність на території Республіки Польща. Даний обов’язок можна вважати найбільш поширеним і основоположним конституційним обов’язком.

Зазначений обов’язок означає вимогу виконання діючого закону, з моменту набрання ним чинності, а також принципів, що містяться в правових актах загальнообов’язкового характеру, які пересилаються за межі системи права, наприклад, принципи соціального співіснування або принципи справедливості. Передбачається, що кожен громадянин знає чинне законодавство, що застосовується до його ситуації та поведінки, яке опубліковане у відповідному офіційному віснику (Dziennik Ustaw або Monitor Polski), і не може посилатися на незнання цих правил, тим самим, виправдовуючи свої власні дії або бездіяльність. Зміст Dziennikа Ustaw та Monitorа Polski доступний за посиланням: https://isap.sejm.gov.pl/

Коментоване положення не передбачає санкцій за порушення обов’язку дотримання закону. Відповідні санкції встановлюються законодавчим органом, правомочним обирати їх. Це означає, що покарання за порушення закону, визначено в законодавстві нижчого рівня (в законах, постановах).

Обов’язок додержуватися закону є однією з необхідних умов функціонування демократичної правової держави, відповідно до якого кожна людина має право на різні засоби захисту в разі порушення його конституційних прав і свобод, включаючи право на конституційну скаргу, спрямовану на виключення із системи права діючого положення, що завдає шкоди конституційним правам і свободам людини. Кожен громадянин має також право звертатися за допомогою до Омбудсмена в разі порушення його прав і свобод органами державної влади.


Юридичний радник - Роберт Сташевські

Юридичний радник - Роберт Сташевські

Партнер в Канцелярії Юридичних радників у Вроцлаві, займається юридичною обслугою суб’єктів господарювання (включаючи, групу компаній з будівельної галузі та Інтернету, а також філій іноземних підприємств у Польщі). Надає юридичну допомогу для фізичних осіб у сфері сімейного, медичного та кримінального права.

Udostępnij:

Najnowsze

1/4/2021

Jesteś pracownikiem? Musisz interesować się tym, co się dzieje na rynku pracy

23/4/2021

Wywiad z pełnomocniczką do spraw osób pochodzenia Białoruskiego Tatsianą Andrushko

16/4/2021

Pracownik Państwowej Inspekcji Pracy odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące cudzoziemców