5 IPM - Домашній Курс Конституції. Випуск 23

Одним з основних завдань Інституту Прав Мігрантів є розвиток мігрантського суспільства в Польщі. Реалізація цього завдання відбувається в рамах Домашнього Курсу Конституції. Використовуючи наявні коментарі, юридичні статті, заяви адвокатів, ми створюємо опис основних прав та обов’язків, свобод та правових норм, що містяться в Конституції Республіки Польща. Така колекція стане збірником знань про права та свободи кожного мігранта, а також дасть кожному іноземцю можливість зрозуміти, як формується польська політична та правова система.

Стаття 126.

1.Президент є найвищим представником Республіки Польща і гарантом безперервності державної влади.

2.Президент Республіки піклується за додержанням Конституції, стоїть на сторожі суверенітету і безпеки держави, непорушності й неподільності її території.

3.Президент Республіки виконує свої завдання в межах і на умовах, визначених Конституцією і законами.

Стаття 126 Конституції вказує на найважливіші завдання та роль Президента в житті країни. У межах своїх повноважень Президент діє самостійно, незалежно від уряду, але деякі завдання він виконує після отримання контрасігнатури Прем'єр-міністра.

Президент є верховним представником Республіки Польщі. Президент є "першим громадянином Республіки Польща" - символічний опис. Він має пріоритет в ієрархії урядів. Президент є найвищим органом, що представляє Польщу  на міжнародній арені.

Президент є гарантом безперервності державної влади, а це означає, що він повинен забезпечити належне функціонування всіх державних органів таким чином, щоб не було порушень, зокрема таких, в яких дійшло б до припинення безперервності виконання якоїсь державної функції.

Президент стежить за дотриманням Конституції та самостійно тлумачить її положення в рамках своєї діяльності. Президент не має повноважень до врегулювання суперечок в межах дотримання Конституції, його повноваження обмежуються поданням заяв до Конституційного трибуналу, включаючи закони, передані йому на підпис.

Глава держави зобов'язаний піклуватися про суверенітет, внутрішню та зовнішню безпеку. Також в межах своїх завдань має недоторканість території Польщі. Виконувати ці завдання зобов'язаний не лише Президент, а й інші державні органи, натомість Президент зобов'язаний аналізувати та оцінювати можливі загрози та ініціювати юридично допустимі дії для протидії цим загрозам. Зі змісту Конституції виникає, що країна має єдину структуру, а Президент зобов'язаний протидіяти федеральному або автономному руху. 

Повноваження Президента визначені законами і стосуються між іншим повноважень визначаючи, наприклад, спосіб призначення керівників різних урядів.


Юридичний радник - Шимон Живіцькі

Юридичний радник - Шимон Живіцькі

Юрист, працює в RCKiK у Вроцлаві. В даний час керує Канцелярією юридичних радників, в якій спеціалізується в галузі сімейного, цивільного, трудового права, в тому числі й в сфері захисту особистих даних. Бере участь у проєктах, в яких виступає на боці осіб, права і свободи яких порушуються або обмежуються.

Udostępnij:

Najnowsze

1/4/2021

Jesteś pracownikiem? Musisz interesować się tym, co się dzieje na rynku pracy

23/4/2021

Wywiad z pełnomocniczką do spraw osób pochodzenia Białoruskiego Tatsianą Andrushko

16/4/2021

Pracownik Państwowej Inspekcji Pracy odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące cudzoziemców