Biblioteczka

Domowy kurs konstytucji

Wybrane, szczególnie przydatne obcokrajowcom artykuły z Konstytucji RP – aktu prawnego określającego prawa i swobody obywateli. Artykuły dostępne w języku ukraińskim, z komentarzami radców prawnych.

Idź do strony

Podcast Stacja Migracja

Radio Luz i IPM przedstawiają podcast “Stacja Migracja”. Co dwa tygodnie na antenie Radia LUZ o tym, jak migracje zmieniają świat i społeczeństwo, jakie wyzwania powodują i napotykają, a także z prawnego i praktycznego punktu widzenia o ich skutkach.

Idź do strony

Blog InFor Migrants

Tu znajdziesz pomocne informacje na temat kultury, codzienniego życia migrantów i administracyjno-prawnych kwestii. Dzielimy się tu również osiągnięciami i postępami projektu ReStart, który między innymi zorientowany jest na wsparcie migrantów.

Idź do strony

Blog PracujInfo

Tu znajdziesz informacje na temat efektywnego poszukiwania pracy, niezbędnych dokumentów aplikacyjnych oraz tendencji na rynku pracy. Lektura artykułów eksperckich pomoże dokonać właściwych wyborów zawodowych i kolejnych kroków swojej kariery.

Idź do strony

Cykl filmów edukacyjnych KSM

Tu zebraliśmy dla was cykl filmów edukacyjnych, które pomogą każdemu znaleźć odpowiedzi na najpopularniejsze pytania dotyczące pracy w Polsce, legalizacji oraz karty pobytu.

Idź do strony

Broszura o prawie pracy po ukraińsku

W danej broszurze w języku ukraińskim odnajdziesz wszystkie niezbędne informacje o prawie pracy. Najważniejsze punkty zostały wymienione w jednym ścisłym poradniku dzięki czemu odpowiedzi na najważniejsze pytania zawsze będą pod ręką.

Idź do strony

Baza kontaktowa

Baza kontaktowa instytucji, z którymi stykają się migranci

Idź do strony

Przewodnik migrantów

wszystko, co musisz wiedzieć będąc w Polsce

Idź do strony

Słownik zwrotów i pojęć prawnych

polsko-angielsko-ukraiński słownik zwrotów i pojęć prawnych

Idź do strony